Co u nas słychać?
Blog o geonkietach, konsultacjach społecznych, urbanistyce i zrównoważonych miastach
Rekrutujemy!
Projekt ITEM: Inclusive Transition to Electric Mobility– stanowisko dla studentki/studenta lub doktorantki/doktoranta w międzynarodowym projekcie badawczym Poszukujemy osoby o statusie doktorantki/doktoranta I lub II roku lub studentki/studenta ostatniego roku studiów II stopnia lub pięcioletnich na stanowisko badawcze w międzynarodowym projekcie pt. ITEM – Inclusive Transition towards Electric Mobility (Inkluzywne przejście na mobilność elektryczną). Przedmiotem projektu.
Inclusive Transition To Electromobility (ITEM) – Inkluzywne przejście na mobilność elektryczną
Rozwój elektromobilności dostarcza europejskim miastom pozytywnych skutków środowiskowych iekonomicznych. Pytanie jednak, na ile te skutki będą społecznie sprawiedliwe w zakresie dystrybucjikorzyści i kosztów przejścia na elektromobilnosć, uwzględnienia potrzeb konkretnych grupspołecznych, oraz zaangażowania poszczególnych podmiotów w procesy decyzyjne. Projekt ITEM ma na celu zbadać ten problem z perspektywy gospodarstw domowych oraz polityki miejskiej, orazwłączyć różne podmioty.
Kodeks krajobrazowy dla Świdnika – geoankieta
Na przestrzeni ostatnich lat świadomość przestrzenna zarówno lokalnych władz, jak i samych mieszkańców znacznie wzrosła. Wielu z nas zaczęło zauważać, iż nadmiar reklam, a co za tym idzie chaos reklamowy, stanowią coraz większy problem urbanistyczny.
Geoprezentacja planu miejscowego dla Placu Narutowicza w Warszawie
Ograniczone możliwości samorządów w zakresie organizacji spotkań z mieszkańcami, powodują, iż rozwiązania interaktywne stają się coraz bardziej popularne.
Poznań: Ranking najbardziej i najmniej zielonych dzielnic
Obecność drzew, parków, lasów i innej zieleni miejskiej jest bardzo ważna dla jakości życia mieszkańców. Która poznańska dzielnica jest najbardziej, a która najmniej zielona?
Konsultacje społeczne online w czasach epidemii
W obliczu panującej epidemii obie te dziedziny mogą wejść w nową ciekawą interakcję. Czy konsultacje społeczne online zyskają nowego znaczenia?
Wyniki geodyskusji na poznańskiej Woli
Geodyskusja na temat terenów zieleni na poznańskiej Woli pozwoliła dotrzeć do opinii szerokiego grona mieszkańców i podjąć pozytywną decyzję o realizacji inwestycji.
Geodyskusja na temat terenów zieleni na Woli
Zaletą narzędzi internetowych takich jak geodyskusja czy geoankieta jest fakt, iż zastosować można je zarówno do konsultacji złożonych planów transportowych, jak i prostych projektów zagospodarowania zieleni.
Geoprezentacja planu miejscowego – przykład z Warszawy
Każdy kto choć raz próbował odczytać miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, lub zgłosić do niego uwagi, wie jak skomplikowane może być jego skuteczna analiza.
Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego w Warszawie
Miejscowe plany w Warszawie tworzone są z pomocą geoankiet. Zobacz jak.