Mamy szerokie doświadczenie w prowadzeniu badań
i konsultacji dotyczących m.in. zagospodarowania przestrzennego.

Tematykę partycypacji społecznej znamy z różnych stron:
prowadzimy projekty badawcze, pracujemy w samorządzie osiedlowym
i organizacjach pozarządowych.

Nasze usługi kierujemy do jednostek samorządu terytorialnego i innych instytucji, które chcą uwzględnić wiedzę i opinie mieszkańców w pracy nad rozwojem miasta w tym m.in.: zagospodarowaniem przestrzennym, rewitalizacją, organizacją ruchu czy budżetem obywatelskim. Kładziemy duży nacisk na jakość prowadzonych konsultacji i dopasowanie stosowanych technologii do potrzeb.

Zrealizowaliśmy do tej pory kilkanaście projektów z wykorzystaniem geonkiet, geodyskusji oraz geoprezentacji dla takich miast jak Warszawa, Poznań czy Łódź. Pomogliśmy w przeprowadzeniu udanych konsultacji społecznych w takich tematach jak planowanie przestrzenne, organizacja ruchu, estetyka przestrzeni miejskiej czy system rowerów publicznych. Do działania motywuje nas chęć wspierania samorządów, urbanistów, badaczy i mieszkańców w tworzeniu miast dobrych do życia i przyjaznych dla środowiska.

Posługujemy się nazwą i kształtem Heksagonu, ponieważ nawiązuje ona z jednej strony do modeli numerycznych stosowanych w ekonometrii i geoinformacji, a z drugiej strony pokazuje różnorodność perspektyw na planowanie przestrzeni, z czym stykamy się prowadząc procesy partycypacji społecznej. Wiele map, które tworzymy, wykorzystuje ten kształt do prezentacji danych.

Zapraszamy do współpracy!

NASZ ZESPÓŁ

Michał Czepkiewicz


Geograf, badacz różnych aspektów zrównoważonego rozwoju miast. Od lat zaangażowany w szereg projektów wykorzystujących internetowe systemy informacji geograficznej.

Stypendysta m.in. na Uniwersytecie Aalto w Finlandii oraz Uniwersytecie Stanowym San Diego w Stanach Zjednoczonych. Od 2015 roku prowadzi na Uniwersytecie Islandzkim badania dotyczące powiązań pomiędzy stylami życia, strukturą urbanistyczną, mobilnością, jakością życia oraz emisjami gazów cieplarnianych.

W 2017 roku uzyskał tytuł doktora nauk o Ziemi na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Czytaj więcej

Cezary Brudka


Ekonomista, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, gdzie badał m.in. funkcjonowanie systemu roweru publicznego. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Jego praca licencjacka została nagrodzona I nagrodą Fundacji UEP w konkursie na najlepsze prace obronione na UEP w roku akademickim 2016/2017. W latach 2015-2019 radny Osiedla Jeżyce w Poznaniu, gdzie zajmował się m.in. projektowaniem zmian w organizacji ruchu na terenie osiedla oraz lokalnym planowaniem przestrzennym.

W latach 2011-2015 prezes stowarzyszenia Rowerowy Poznań.

Czytaj więcej